loader
Szentendrére ért „Az Indonézia más szemmel” című vándorkiállítás.

Szentendrére ért „Az Indonézia más szemmel” című vándorkiállítás.

Egy teljes napon keresztül ismerkedhettek az érdeklődők városunkban az indonéz kultúrával, íz világgal a Dumtsa utcában. Debrecen és Miskolc után Szentendrére érkezett az Art Kalamakara kiállítás.  Kisebb fesztivállá nőtte ki magát a tárlat megnyitója, ahol igazi Indonéz táncokkal, autentikus zenékkel és ízekkel ismerkedhettek a látogatók. A tárlatot az Indonéz Köztársaság magyarországi nagykövetsége is támogatta. Az esemény szervezője, Ur Eleonóra batikfestő évek óta csodálója az indonéz kultúrának, amit most a szentendreiek is közelebbről megismerhettek. Három alkotó munkái láthatóak a szentendrei galériában, akik az elmúlt évek alatt többször jártak Indonéziában. Az alkotások magukban hordozzák a szigetország ősi múltját, de megjelenik már bennük az európai gondolkodásmód is. Indonézia kulturálisan és természeti kincsekben is rendkívül gazdag, a világ 4. legnépesebb országa. Megelevenedett Szentendrén is a távoli vidék sokszínűsége, különlegessége, nem csak az alkotásokban, de a zenén és a táncokon keresztül is. A színes világot megidéző képeket július végéig láthatja városunkban a közönség, a galéria nyitvatartási idejében. Az Art Kalamakara Indonézia szépségéről szóló kiállítás sorozat Szentendréről tovább halad Budapestre, majd Szegeden lesz a végső állomás.

Kommentek

Legutóbbi hírek

Friss videók, hanganyagok